ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازد

ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازد عکس 1

ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازد

مدیرعامل تسلا اعلام کرد که می تواند تجاری سازی بزرگ یک ربات انسان نما را در سال 2023 آغاز کند. در این گزارش تکنولوژی به همراه تیم چی میخواین باشید.

 

ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازد. فروشگاه چی میخواین عکس 2
ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازد – فروشگاه چی میخواین

 

ایلان ماسک میلیاردر می گوید که به زودی امکان آپلود توانایی های مغز شما در روبات های انسان نما وجود خواهد داشت.

ماتیاس دوپفنر، مدیر عامل شرکت مادر Business Insider، اکسل اسپرینگر، اخیراً در مصاحبه ای از ماسک پرسید: “آیا می توانید تصور کنید که روزی بتوانیم ظرفیت مغز انسان خود را در Optimus بارگیری کنیم؟”

Optimus یک ربات تسلا است که در سال 2021 معرفی شد.

ماسک در پاسخ گفت: «فکر می‌کنم ممکن است.»

دوپفنر ادامه داد: “این روشی متفاوت از زندگی ابدی خواهد بود، زیرا ما شخصیت های خود را در یک ربات دانلود می کنیم.”

ماسک موافقت کرد و سپس اضافه کرد:

“بله، ما می‌توانیم چیزهایی را دانلود کنیم که فکر می‌کنیم خودمان را بسیار منحصربفرد می‌کنند. حالا، البته، اگر دیگر در آن بدن نباشید، قطعاً تفاوت خواهد داشت، اما تا حفظ خاطرات و شخصیت های ما، من فکر می کنم ما می توانیم این کار را انجام دهیم.”

 

آیا به زودی قادر به انتقال مغز خود خواهید بود؟

وقتی از ماسک پرسیده شد که آیا این اتفاق حتمی است، ماسک پاسخ منفی نمی دهد.

” در حال حاظر محاسبات و برنامه‌ریزی های زیادی هست که در حال انجام آن هستیم، خاطرات ما همراه با ویدئو و تصاویر در گوشی های هوشمند و کامپیوتر ما ذخیره شده‌اند. تلفن ها و رایانه‌ها توانایی ما در برقراری ارتباط را تقویت می‌کنند و ما را قادر می‌سازند کارهایی را انجام دهیم که تا قبل از آن جادویی تلقی می شد.”

او در ادامه افزود: «ما در حال حاضر مغز انسان خود را به طور گسترده با رایانه تقویت کرده‌ایم.»

 

ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازدعکس2
ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازد – فروشگاه چی میخواین

 

اولین ربات تسلا با نام “Tesla Bot” در آگوست 2021 معرفی شد که قد آن 5 فوت و 8 اینچ ( 1 متر و 76 سانتی متر) بود و همچنین 125 پوند ( 56 کیلوگرم) وزن داشت. در ژانویه، ماسک آن را “مهم ترین توسعه محصولی که امسال انجام می دهیم” نامید.

ایلان ماسک در ماه ژانویه، اعلام کرد که محصول بزرگ بعدی تسلا که در سال 2022 روی آن کار می کند Optimus است، انسانی در لباس روباتی که شرکت در آگوست 2021 از آن رونمایی کرد. ماسک گفت: از همان سیستم‌های هوش مصنوعی که به خودروهای تسلا کمک می کند، استفاده کرده است.

او به تحلیلگران گفت: “من فکر می‌کنم در واقع مهم‌ترین توسعه محصولی که امسال انجام می‌دهیم، در واقع ربات انسان‌نما Optimus است. فکر می‌کنم این پتانسیل در طول زمان از تجارت خودرو مهم‌تر باشد.اگر به اقتصاد فکر می کنید، اساس اقتصاد نیروی کار است. تجهیزات سرمایه ای کار تقطیر شده است. بنابراین اگر واقعاً کمبود نیروی کار نداشته باشید چه اتفاقی می افتد؟ در اینجاست که Optimus بسیار مهم می شود.”

 

ربات های انسان نما اینجا هستند

ایلان ماسک در ادامه افزود: “من مطمئناً نمی خواهم چیزی تولید کنم که به طور بالقوه برای بشریت مضر باشد. اما روبات های انسان نما در حال وقوع هستند.” سرعت پیشرفت هوش مصنوعی بسیار سریع است.

 

ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازد عکس 3
ایلان ماسک ماشینی برای دانلود مغز و شخصیت های ما می سازد – فروشگاه اینترنتی چی میخواین

 

ماسک علاوه بر استفاده این روبات ها در کارخانه‌های تسلا که وظایف تکراری را انجام می‌دهند، کاربردهای دیگری نیز برای آنها می‌بیند.

این میلیاردر توضیح داد: “Optimus یک هدف کلی است، یک نوع کارگر-دروید. نقش اولیه باید در کارهایی باشد که تکراری، خسته کننده یا خطرناک هستند. اساساً، کاری که مردم نمی خواهند انجام دهند.”

او همچنین معتقد است که اپتیموس در زندگی روزمره ما نقش خواهد داشت: اپتیموس “یک انسان نمای متمرکز عمومی” است. ایلان ماسک می گوید که نمونه اولیه Optimus تا پایان سال آماده خواهد شد و تسلا قصد دارد آن را از سال 2023 به بازار عرضه کند.

ماسک قول داد: «من فکر می‌کنم امسال چیزی بسیار خوب در سطح نمونه اولیه خواهیم داشت و ممکن است حداقل برای تولید با حجم متوسط ​​تا پایان سال آینده آماده باشد.»

با این حال، ایلان ماسک در سال 2018 اعتراف کرد که اتوماسیون بیش از حد یک “اشتباه” است.

او گفته بود: “بله، اتوماسیون بیش از حد در تسلا یک اشتباه بود. به طور دقیق، اشتباه من. انسان ها دست کم گرفته می شوند.”

دیدگاه شما

2 دیدگاه

  1. ابوالفضل یکتا گفت:

    آقای ماسک هر چی که اراده کنه میتونه بسازه

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.