10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT

 

 

 

برای لحظه‌ای خود را به را به عقب برگردانید، دهه 80 یا 90 میلادی است. اینترنت وجود دارد اما هنوز به محله شما راه پیدا نکرده است و شما هنوز از بسیاری از اتفاقاتی که در جهان در حال رخ دادن است چیزی نمیدانید.

تنها یک صفحه نمایش در خانه شما وجود دارد – یک تلویزیون CRT سنگین، حجیم و گاهی ثابت – و همه سرگرمی‌ها و بازی های ویدئویی شما از این پنجره عبور می کند . این صفحه، پنجره شما رو به جهان است. مانیتورهای CRT (cathode-ray-tube و به معنای لامپ پرتوی کاتدی ) استاندارد طلایی در سخت افزار تلویزیون و مانیتور کامپیوتر و تنها راه برای نمایش تصاویر متحرک بوده‌اند. زمانی که بالاخره اینترنت خانگی نیز عرضه شد، باز از طریق یک مانیتور CRT بود که برای اولین بار لذت تجربه از اینترنت تجربه شد.

 

با پیشرفت فناوری‌های نمایشگر، مانیتور های CRT از کار افتاد و نمایشگرهای نازک‌تر، سبک‌تر و باکیفیت‌تر جایگزین آن‌ها شدند. بیشتر آنها در سطل زباله انداخته شده و یا به فروشگاه های دست دوم اهدا شده اند. حال، اگر مانیتور CRT قدیمی را اگر تصادفاً در اطراف خود داشته باشید، کارهای زیادی برای احیا یا تبدیل آن به ابزاری دیگر وجود دارد. پس در این مطلب جذاب به همراه تیم چی میخواین باشید.

 

برای اجرای بازی های قدیمی استفاده کنید

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT
10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

فرقی نمی کند که چه در حال انجام بازی های ویدیویی بر روی رایانه شخصی یا تلویزیون باشید، شکی نیست که گرافیک بازی در چند دهه اخیر بهبود یافته است. تقریباً با هر معیاری، هر بازی که امروز انتخاب می‌کنید – حتی بازی‌هایی مانند Super Meat boy یا Stardew Valley که عمداً حس Retro/قدیمی را ایجاد می‌کنند – احتمالاً بهتر از بازی‌هایی که در کودکی بازی می‌کردید به نظر می‌رسند.

بر خلاف انتظار، این رابطه زمان و گرافیک همیشه درست نیست، بازی های قدیمی برای کار بر روی نمایشگرهایی طراحی شده بودند که در زمان عرضه در دسترس بودند. یک پیامد پیش‌بینی‌نشده این است که تلاش برای نمایش آن‌ها بر روی یک تلویزیون مدرن یا مانیتور کامپیوتر اغلب منجر به کیفیت تصویر ضعیف‌تری نسبت به دهه‌های قبل می‌شود. به همین دلیل است که علاقه مندان به بازی های Retro/قدیمی، از مانیتور های CRT استفاده می کنند تا روزهای شکوه را دوباره زنده کنند و بازی های قدیمی را همانطور که در ابتدا در نظر گرفته شده بودند، بازی کنند.

اگر یک مانیتور قدیمی در دسترس دارید و طرفدار بازی های قدیمی هستید، یک تجربه عالی در انتظار شما است!

 

 

با Raspberry Pi آن را دوباره احیا کنید

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

مانیتور شما برای کار به کیس نیاز دارد. اگر مانیتور شما کیس ندارد، اساساً یک چشم دیجیتالی دارید که هیچ ذهنی پشت آن نیست. می‌توانید برای پیدا کردن کیس به اینترنت یا فروشگاه‌های دست‌ دوم فروشی سر بزنید و یا می‌توانید با استفاده از Raspberry Pi نسخه‌ای از آن را در اندازه جیبی ایجاد کنید.

بسته به نوع CRT شما، اعم از تلویزیون یا مانیتور رایانه، مراحل ترجمه سیگنال HDMI Raspberry Pi به یک خروجی سازگار متفاوت خواهد بود. قطعاً به یک آداپتور برای نمایشگر VGA یا کامپوزیت احتیاج خواهید داشت. ممکن است مجبور شوید برای به دست آوردن نمایشگر بهینه، تنظیمات را هم درگیر کنید. انجمن های Raspberry Pi منبع خوبی برای یافتن راه حل هایی برای تنظیم مانیتور خاص شما هستند.

 

آن را به یک تلویزیون هوشمند قدیمی تبدیل کنید

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

تفاوت کمی بین مانیتور کامپیوتر CRT و تلویزیون CRT، خارج از ورودی های ویدئویی وجود دارد. اینها به راحتی قابل اصلاح هستند، به این معنی که تبدیل مانیتور قدیمی شما به یک تلویزیون کارکرده-اگر قدیمی- بسیار ساده است. با کمی صبر و کمی پول، می توانید مانیتور CRT خود را به یک تلویزیون آنالوگ فعال تبدیل کنید که قادر به دریافت کانال ها از طریق هوا است. البته، در حالی که مانیتور شما کاملاً قادر به نمایش سیگنال های تلویزیون آنالوگ است، هیچ سخت افزاری برای دریافت آن سیگنال ها ندارد. این اولین مانع شما است.

جعبه تیونر تلویزیون آنالوگ سازگار با ورودی VGA مانیتور شما احتمالا بهترین راه حل است. با این حال، قبل از شروع سفارش آداپتور، لحظه ای به مانیتور خود نگاه کنید و اتصالات آن را بررسی کنید. تیونر، سیگنال ها را به چیزی تبدیل می کند که CRT قدیمی شما می تواند آن را نمایش دهد.

اگر می خواهید CRT قدیمی خود را کمی به امروزی نزدیک کنید، حتی می توانید آن را به یک تلویزیون هوشمند با ظاهر قدیمی تبدیل کنید. استفاده از هاب تلویزیون هوشمند مانند Chromecast، Fire Stick یا Roku می‌تواند سیگنال‌های پخش جریانی را به مانیتور قدیمی شما برساند. ممکن است برای رسیدن از HDMI به VGA نیاز داشته باشید، این تنها چیزی است که مانع تماشای Netflix، Hulu، و YouTube با ظاهر دهه 90 میلادی می شود.

 

 

جالبترین قاب عکس دیجیتال با مانیتور CRT

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

قاب‌های عکس دیجیتال برای چند سال مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما در سال های اخیر دیگر اکثر مردم یا از آن‌ها استفاده نمی‌کنند یا به طور کامل آن‌ها را فراموش کرده‌اند. شما می توانید با در نظر گرفتن عملکرد آنها و قرار دادن در داخل پوسته ای که توجه را جلب می کند، تغییر دهید: مانیتور CRT قدیمی شما.

با استفاده از Raspberry Pi، چه با Wi-Fi داخلی یا یک دانگل متصل، می‌توانید به‌طور خودکار عکس‌ها را از حساب Flickr یا سایر منابع آنلاین بگیرید و بر کارت SD Pi بریزید.

خبر خوب این است که مبدل های HDMI به VGA نسبتاً مقرون به صرفه هستند و می توان آنها را به صورت آنلاین یا در فروشگاه سخت افزاری خرید. وقتی کارتان تمام شد، یک قاب عکس دیجیتال کارآمد خواهید داشت که با فناوری‌های مدرن و قدیمی هماهنگ می‌شود.

 

دیوار ویدئویی بسازید

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT
10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

این یکی مستلزم داشتن چندین مانیتور CRT است. هر چه بیشتر بهتر. بنابراین، تمام نمایشگرهای قدیمی را که خانواده و دوستانتان احتکار کرده‌اند را جمع آوری کنید، یا در غیر این صورت به فروشگاه دست دوم بروید، تا زمانی که حداقل چهار نمایشگر داشته باشید که بتوانید در یک شبکه مربع شکل جمع کنید.

ممکن است جمع آوری و پروسه آن سخت باشد اما نتیجه بسیار چشمگیر است و حس آینده‌ای که در فیلم های علمی تخیلی دهه 1980 تصور می شد را القا می کند.

برای شروع، به یک Raspberry Pi اختصاصی برای هر یک از مانیتورهای خود، به همراه کارت های SD و آداپتورهای ویدئویی برای ترجمه سیگنال از هر Raspberry Pi به هر مانیتور، نیاز دارید.

سپس باید کد های اختصاصی را وارد کنید، خوشبختانه، می توانید کد مورد نیاز خود را در GitHub پیدا کنید. وقتی که که کارتان تمام شود، یک دیوار ویدیویی در حال کار خواهید داشت که هر مانیتور بخشی از ویدیو را برای ایجاد یک تصویر بزرگتر تبدیل می کند.

 

تنگ ماهی

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT
10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

در اینجا، ما لحیم کاری و سیم کشی را کنار می گذاریم و با قیچی و رنگ آماده کاردستی می شویم. کاربردهای تکنولوژیکی یک مانیتور CRT قدیمی به دلیل سخت‌افزار معمولی آن محدود است، اما گزینه‌های تبدیل آن به وسیله‌ای دیگر، بی‌نهایت است.

قبل از ادامه دادن، مهم است که توجه داشته باشیم که ابزار داخلی یک مانیتور CRT به طور بالقوه خطرناک است. لوله اشعه کاتدی داخل خلاء است و در صورت عدم دقت احتمال انفجار وجود دارد. CRT ها همچنین دارای فلزات سنگین هستند و خازن می تواند شارژ را برای مدت طولانی در خود نگه دارد، بنابراین خطر برق گرفتگی حتی در صورت قطع برق وجود دارد. دقت لازم را انجام دهید، وسایل ایمنی را بپوشید و در هنگام جداسازی مراقب باشید. این در مورد هر ورودی در این لیست صدق می کند.

با برداشتن پیچ های دسترسی از بیرون می توانید CRT را باز کنید و برای تبدیل آن به تنگ ماهی باید هر چه که در درون آن است را خارج کنید. برای ماندن آب در داخل مونیتور به پلکسی گلاس برای کناره ها و پایین مخزن خود و همچنین سیلیکون یا درزگیر آکواریوم نیاز دارید.

شیشه خود را متناسب با فضای داخلی مانیتور برش دهید، آن را مهر و موم کنید، و آن را آزمایش کنید تا از وجود درز های احتمالی با خبر شوید، در آخر آن را با فوم منبسط کننده نصب کنید تا در جای خود ثابت بماند. اکنون، شما فقط باید یک فیلتر، نور، حباب، تزئینات و ماهی نیاز دارید تا یک تنگ ماهی رومیزی عالی داشته باشید.

 

بازگشت به خاک

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT
10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

ما از خاک هستیم و به آن نیز باز می گردیم، پس چرا باید برای مانیتور CRT قدیمی شما متفاوت باشد؟

ما فقط پوشش خارجی را برای این پروژه گلدان نیاز داریم، ​​بنابراین همان مراحلی را که برای تنگ ماهی گفته شد را برای جدا سازی اجزای داخلی مانیتور دنبال کنید. پس از جدا شدن قسمت های داخلی، می توانید قاب را دوباره کنار هم قرار دهید. از پنجره نمایشگر برای دهانه کاشت استفاده می شود، بنابراین مانیتور خود را به پشت آن خم کنید تا دهانه نمایشگر رو به بالا باشد. برای جلو‌گیری از واژگونی، آن را در جای خود محکم کنید، حتی می توانید به آن پایه اضافه کنید تا هم ظاهر آن زیباتر شود و هم در جای خود محکم باقی بماند.

گونی یا کیسه زباله محکمی را در داخل آن قرار دهید، اگر از کیسه زباله استفاده می کنید مطمئن شوید تا ته آن را برای عبور آب چند سوراخ بگذارید. مانیتور شما برای کاشت آماده است.

 

تخت خواب گربه

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT
10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

کار در خانه مزایای زیادی دارد. رفت و آمد کوتاه است و دفتر خانه شما همه تنقلاتی را که دوست دارید را دارد. حتی ممکن است یک گربه به عنوان همکار در دفتر داشته باشید. پس چه بهتر از اینکه وقتی در حال کار با رایانه هستید، گربه شما هم در رایانه خودش چرت بزند؟

اجزای داخلی را همانگونه که گفته شد با احتیاط جدا کنید، از بالش های پارچه ای برای محافظت از گربه خود در برابر هر گونه لبه تیز که ممکن است داخل بدنه مانیتور باشد استفاده کنید. حتی می توانید نمای بیرونی را رنگ کنید.

 

قفسه کتاب یا قفسه مجله

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT
10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

به هر حال، پوشش مانیتور CRT صرفاً پوسته ای برای نگهداری وسایل الکترونیکی است که کد و الکترون ها را به تصاویر متحرک تبدیل می کند. اکنون که دیگر به آن وسایل الکترونیکی نیاز ندارید، می توانید از بدنه آن برای نگه داشتن هر چیزی که می خواهید استفاده کنید، یکی از این وسایل می تواند مجله و کتاب باشد.

گزینه های اینجا فقط با تخیل و مهارت های طراحی شما محدود می شود. مثلاً ممکن است در نهایت سادگی نتها داخل مانیتور را خالی کنید و آن را مانند قفسه بر روی دیوار بچسبانید و آن را با مجله و کتاب پر کنید.  اگر می‌خواهید خلاق‌تر شوید، می‌توانید به مانیتور قدیمی‌تان پایه بدهید و یه یک دکوراسیون مدرن تبدیل کنید.

عکس بالا که توسط طراح صنعتی Low Yi Siu، طراحی شده و برنده جایزه بهترین کانسپت شده است، می تواند منبع الهام خوبی برای شروع باشد.

 

سطل زباله

 

10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT
10 بهترین استفاده از مانیتور های قدیمی CRT – سایت چی میخواین

 

قبل از دور ریختن مانیتور در سطل زباله، می توانید خودش را به یک سطل زباله تبدیل کنید، کیش و مات!

هنگامی که مانیتور قدیمی شما از وسایل داخلی خود خالی شد، به ظرف مناسبی برای آشغال های شما تبدیل می شود. در حالی که برای نگهداری مقدار معمول زباله تولید شده توسط یک خانواده به اندازه کافی بزرگ نیست اما برای استفاده در اتاق خواب می تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

این پیشنهاد زمانی که در Makezine پست شد به عنوان یک شوخی بود، اما کاربران زیادی به آن علاقه‌مند شدند و برای ساختن این ایده دست به کار شدند.

در روزگاری که تمام وسایل الکترونیکی و یکبار مصرف سیاره ما را پر کرده‌‌اند، بد نیست فرهنگ بازتولید و بازیافت را همیشه به خود یادآوری کنیم.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.