Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت

Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت عکس 1

Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار، قیمت

 

با توجه به اینکه Pixel 6 و Pixel 6 Pro تقریباً نیمی از سال است که عرضه شده است، Google در حال آماده سازی Google Pixel 7 است. در Google I/O 2022، این شرکت رسماً گوشی آینده را نیز معرفی کرد.

این گوشی در اواخر سال میلادی عرضه می شود و پاسخ گوگل به آیفون 14 خواهد بود. در کنار اعلام رسمی گوگل، در چند ماه گذشته جزئیاتی در مورد این گوشی منتشر شده است و به ما نگاهی روشن به آنچه انتظار داریم می دهد. در این گزارش مهم و کوتاه از Google Pixel 7 به همراه تیم چی میخواین باشید.

 

مدل

 

Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت عکس 2
Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت – سایت چی میخواین

 

تمامی گوشی های هوشمند گوگل پیکسل به جزء گوگل پیکسل 5، دو مدل همزمان عرضه شده است، بنابرین انتظار داریم گوشی هوشمند گوگل پیکسل 7 نیز همزمان با دو مدل به بازار عرضه شود. این دو مدل پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو نامیده می شوند.

همان‌طور که در تصاویر به اشتراک‌گذاشته‌ شده گوگل مشاهده می کنید، طراحی این دو مدل شبیه به هم می باشد. اما مدل Pro احتمالاً دارای نمایشگر بهتر، باتری‌های بزرگ‌تر و دوربین اضافی خواهد بود.

 

طراحی

Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت عکس 3
Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت – سایت چی میخواین

 

گوگل پیکسل 7 قرار است بسیار شبیه به پیکسل 6 باشد، به استثنای تغییرات جزئی در طراحی دوربین آن. طراحی دو رنگ گوگل متاسفانه در این مدل استفاده نشده است و تنها نوار دوربین آن به رنگ دیگر است.

برای شرکتی که از طراحی متمایز با پیکسل 4 و 5 فاصله گرفته است و مالکیت چنین ظاهر چشمگیری را در اختیار می گیرد، تنها می تواند برای شناخت برند خوب باشد. طراحی پیکسل 6 واقعاً از سایر گوشی‌های هوشمند متمایز است. تکرار روی آن به معنای حک کردن یک نگاه است. اگر گوگل بتواند آن را ادامه دهد، انتخاب خوبی خواهد بود.

 

مشخصات

 

Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت عکس 4
Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت – سایت چی میخواین

 

انتظار می رود گوگل تغییراتی در پیکسل 7 و 7 پرو ایجاد کند. قابل ذکر است که اندازه صفحه نمایش پیکسل 7 به 6.2 اینچ کاهش می یابد. انتظار می‌رود نمایشگر پیکسل 7 پرو کمی بزرگتر شده و با نمایشگر 6.8 اینچی عرضه شود.

این بار شرکت گوگل تصمیم گرفته است تراشه های Qualcomm Snapdragon را به کل کنار گذاشته و از تراشه های ساخت خود یعنی Tensor2 استفاده کند.

البته اولین بار نیست که گوگل از این تراشه بهره می برد. در حالی که بدون شک قدرتمند تر است اما انتخاب تراشه Tensor نسل اول منجر به عملکرد سیگنال متناقض شد که در نتیجه آن تاثیر مخربی بر باتری گذاشت. این تاثیر در آزمایش های GSMArena مشهود است.

امیدوار هستیم نسل دوم این تراشه عملکرد بهتری داشته باشد.

 

دوربین

 

انتظار می رود پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو گوگل همان چینش دوربین و مشخصات پیکسل 6 و 6 پرو را حفظ کنند. این بدان معناست که پیکسل 6 دارای یک دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و یک دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی خواهد بود، در حالی که پیکسل 7 پرو یک لنز تله فوتو 48 مگاپیکسلی به طرح اضافه خواهد کرد.

گوگل همین عملکرد را در گوشی های پیشین یعنی پیکسل 3، پیکسل 4 و پیکسل 5 انجام داده بود که همگی داراری یک دوربین با همان مشخصات بوده‌اند.

سخت افزار و قدرت این دوربین ها خوب است، به نظر می رسد گوگل قصد استفاده حداکثری از یک نوع دوربین را به ارتقای نسخه جدید ترجیح می دهد.

 

تاریخ انتشار و قیمت

انتظار می رود پیکسل 7 گوگل در رویداد سالانه #MadebyGoogle این شرکت در ماه اکتبر میلادی معرفی شود.

گوگل پیکسل 6 و 6 پرو قیمت گزافی داشتند که منجر به ورود گوگل در بازار پریمیوم (حداقل در آمریکای شمالی) شد. عاقلانه‌تر است این شرکت قیمت های اولیه Google Pixel 7 و پرو را از ارقام 600 تا 900 دلار شروع کند و فعلاً به دنبال رقابت با شرکت هایی مانند سامسونگ و اپل ( که مزیت های بیشتری دارند) نباشد.

 

سخن آخر

 

Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت عکس 5
Google Pixel 7: اخبار، مشخصات، تاریخ انتشار و قیمت – سایت چی میخواین

 

دیگر محصولات با برند گوگل پیکسل که انتظار می‌رود امسال وارد بازار شوند عبارتند از Pixel Notepad، Pixel Watch و Pixel 6a.

6a برای اولین بار در جدول فروش قرار گرفت و گوگل آن را در پایان ماه جولای پس از اعلام Google I/O در دسترس قرار داد. 6a به عنوان پلی بین پیکسل 6 و پیکسل 7 عمل می کند و اولین گوشی منتشر شده توسط گوگل در سال 2022 خواهد بود. ظاهری بسیار شبیه به پیکسل 6 و 7 خواهد داشت، اما جدیدترین پردازنده Tensor 2 و دوربین ها و قطعات داخلی بسیار قوی تر در این مدل مشاهده نخواهند شد.

پیکسل واچ اواخر امسال با Google Pixel 7 عرضه خواهد شد. با این حال، گوگل هنوز قیمت آن را به اشتراک گذاشته است.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.